مهردارو نخستین شرکتی است که استفاده از نام Generic برای داروها را در سیاست تولید خود قرار داد.
این شرکت در حال حاضر با حدود 100 نفر نیروهای متخصص، کارآزموده و مجرب، قابلیت تولید نزدیک به یک میلیارد واحد قرص و کپسول در سال را داراست و فناوری تولید بیش از 50 نوع داروی مختلف، دستاور چهل ساله این شرکت می باشد.
در حال حاضر دکتر فضل اله حیدرنژاد مدیرعامل شرکت مهردارو می باشند.
سیستم مدیریت کیفیت شرکت مهردارو :
دارنده پروانه بهره برداری Manufacturing authorization (شرکت داروسازی) باید محصولات داروئی خود را به گونه ای بسازد تا از مناسب بودن آنها با مورد استفاده این محصولات مطمئن باشد.محصولات داروئی باید با الزامات پروانه ورود به بازار (پروانه تولید) Marketing Authorization منطبق بوده و بیمار را در خطر ریسک های مرتبط با بی خطری، کیفیت یا اثر بخشی قرار ندهد.برای رسیدن منطقی به این اهداف کیفیتی باید یک “سیستم تضمین کیفیت” که به طور جامع طراحی شده و به طور صحیح اجرا شود وجود داشته باشد، سیستم تضمین کیفیتی که در بر گیرنده اصول GMP، کنترل کیفیت و مدیریت ریسک باشد.
واحد تضمین کیفیت:
در سال 1391 واحد QA جدید با مدیریت جدید مسؤول فنی ( سرکار خانم دکتر رکسانا نائیلی) با شعار اثربخشی، کیفیت و سلامت شروع به فعالیت کرد. این واحد الزام سازمان غذا و دارو مبنی بر رعایت الزامات GMP-PIC/S را سرلوحه کار خود قرار داده است و در این میان از رهنمود های کتاب داروسازی صنعتی ( جلد چهارم ) که ترجمه GMP های PIC/S، FDA، WHO و ICH می باشد استفاده می نماید. در این میان سعی شده است با حمایت مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره، مسؤول فنی ( مدیر QA ) و پیگیری های مدیران و مسؤولین واحدها، اصول GMP به پرسنل تفهیم شده و تمامی پرسنل در جهت ارائه محصولی با کیفیت، اثربخش و ایمن همسو شوند. در این خصوص واحد QA سعی دارد تا با پیاده سازی و رعایت اصول 9 گانه GMP-PIC/S این موضوع را محقق نماید.