داروسازی - نشریه تخصصی معرفی برترین برندهای داروسازی و پزشکی در ایران
لطفا تماس بگیرید
شماره آگهی: 1411
داروسازی - نشریه تخصصی معرفی برترین برندهای داروسازی و پزشکی در ایران

توضیحات آگهی

انواع مختلف تشک مواج

یکی از مهم ترین راه های پیش گیری از زخم بستر و حتی درمان زخم بستر استفاده از تشک های مواج می باشد . پیشرفت های تکنولوژیکی کمک شایانی برای پیش گیری از بروز چنین مشکلاتی و درمان موفق زخم بستر می کند.البته تولید کنندگان همواره باید به روز باشند و مطابق با اخرین تکنولوژِی حرکت کنند تا بهترین استاندارد نگهداری برای افرادی که دچار ضعف حرکتی هستند و در معرض ابتلا به زخم بستر هستند را فراهم کنند .

انواع تشک مواج
تشک مواج تخم مرغی

تشک های مواج تخم مرغی که به عنوان تشک مواح ساده یا تشک مواج زنیوری نیز شناخته می شوند معمولا قیمت مناسب تری دارد ، تحمل وزن آن ها کمتر است مثلا تا حدود ۱۰۰ کیلوگرم می باشد و برای افرادی مناسب است که کمتر از یکسال ( چند ماه ) مجبور به خوابیدن در تخت هستند .این تشک ختم مرغی یا زنبوری دارای حدود ۱۳۰ حباب است .این تشک ها دارای یک کمپرسور هوا هستند که هوا را وارد حباب ها می کند و از این طریق فشاور وزن بیمار را در نقاط مختلف بدن جابه جا می کند .برخی از انواع دارای سوراخ های ریزی هستند که از تعریق بدن جلوگیری می کند. معمولا این نوع تشک مواج برای بیمارانی مناسب است که به زخم بستر سطح یک و سطح دو مبتلا هستند و می خواهیم بیشتر جنبه پیش گیری داشته باشد. بنابرین زمانی که زخم بستر سحطی می باشد و مدت بستری نیز کوتاه می باشد ، تشک مواج تخم مرغی توصیه می شود.
تشک مواج سلولی

تشک های مواج سلولی تحمل وزن بالاتری در حدود ۱۲۰ کیلوگرم را دارند و برای افرادی مناسب است که زیر ۲، ۳ سال باید بستری باشند. ظاهر آن شبیه لوله های در کنار هم چیده شده است که توسط کمپرسور باد می شود و وزن را به صورت مناسب پخش می کند و از وارد آوردن فشار به یک نقطه جلوگیری می کند. تعداد این لوله ها یا سلول ها ۱۵ تا ۲۵ عدد می باشد و برای زخم بستر سطح سوم و چهارم نیز توصیه می شود. قیمت این تشک مواج سلولی از انواع تشک مواج زنیوری بالاتر است .
تشک های مواج بیمارستانی ( تشک مواح لیزری) ،تشک مواج فوق تخصصی

از جمله ویژگی های این تشک ها وجود جریان هوای نامحسوس در روی تشک است که از تعریق که مهم ترین عامل بروز و حادتر شدن زخم بستر می باشد جلوگیری می کند .منافذ ریزی و لیزری بر روی تشک وجود دارد که مقداری از هوای داخل سلوها را به بیرون هدایت می کند که باعث ایجاد این جریان هوای نامحسوس در زیر بیمار می شود.از اینرو به این تشک ها، تشک های مواج لیزری هم گفته می شود. این تشک مواج وزن های بالایی را نیز تحمل می کند . برای افرادی که حتی ممکن است تا آخر عمر در بستر باشند و یا دچار زخم های بستر خیلی شدید و با ریسک بالا هستند نیز مناسب است.

از دیگر مزایای این تشک های فوق تخصصی وجود سیستم CPR است که باد سلول ها را به سرعت خالی می کند و برای بیمارانی که به طور ناگهانی نیاز به ماساژ قلبی و احیا پیدا می کنند، مناسب است.

برخی از انواع این تشک های حرفه ای دارای سیستم هشدار صوتی و یا دیداری هستند که از خرابی یا مثلا سوراخ شدن یک سلول خبر می دهد تا مراقب بیمار را آگاه کند و مراقب در جهت رفع مشکل اقدام کند.ار اینرو به آن ها ، تشک مواج سنسوری نیز گفته می شود. برخی از انواع این تشک ها دارای سیستم هوشمند تنظیم فشار داخل تشک بر اساس وزن بیمار هستند.
https://sepehryarmed.com

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تشک مواج”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *